• Azorské ostrovy - turistika a poznávání - 9 dní: 33.980 Kč nebo 13 dní: 52.980 Kč - červenec až září 2020
  • Skotsko - Ostrov Skye a západní vysočina - turistika a poznávání - 11 dní - cena 31.980 Kč - červen/červenec 2021
  • Skotsko - West Highland Way - 11 dní - cena 27.980 Kč - červen/červenec 2021

Volná místa na zájezdech v roce 2020

Aktualizace: 25.09.2020

Níže uvádíme seznam zájezdů do konce letošního roku, na kterých máme stále volná místa a realizace je jistá, nebo vysoce pravděpodobná. V případě zájmu neváhejte s rezervací.

Kanárské ostrovy - velký okruh (6 ostrovů)
18.10. - 31.10.2020
49.980 Kč

Madeira -  poznávání a turistika ostrovem věčného jara (8 dní)
23.10. - 30.10.2020
25.980 Kč

Island - za polární září, přírodou a poznáváním
06.12. - 13.12.2020
37.980 KčAktuální "Semafor" dle Ministerstva zdravotnictví

Aktualizováno: 10.07.2020

Seznam a zařazení do barevných kategorií vydává Ministerstvo zdravotnictví ČR. Prakticky pro nás znamená - ze zemí v zelené a oranžové kategorii se můžeme do ČR vrátit bez nutnosti absolvovat karanténu nebo test na covid-19. Při návratu ze zemí v červené kategorii je třeba podstoupit test na covid-19 nebo 14 dní karanténa. Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-evropskych-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/

Seznam zemí podle rizika nákazy


Doplácení zájezdů

Aktualizováno: 30.06.2020

Máte-li termín splatnosti doplatku v červenci 2020, doplatek prosím NEPOSÍLEJTE. Budeme Vás nejdříve kontaktovat ohledně podmínek realizace zájezdu, doplatek zašlete až poté, co si podmínky vzájemně potvrdíme. Informace ohledně doplatků splatných v srpnu 2020 zveřejníme nejpozději do konce července.

Děkujeme za pochopení.

Tým ck KatuRealizace zájezdů od 1.7.2020

Zájezdy s termínem odjezdu do 30.06.2020 jsme byli nuceni postupně zrušit z důvodu uzavření hranic, různých omezení a/nebo rušení letů. S ohledem na uvolnění různých opatření jako je možnost návratu do ČR z většiny evropských států bez nutnosti karantény i bez nutnosti absolvování testu na COVID-19, otevření některých zemí a možnost vstupu bez jakýchkoliv omezení, nebo jasná specifikace podmínek vstupu, budeme zde uvádět aktuální podmínky realizace jednotlivých zájezdů a termínů. Účastníci zájezdů na Island, Azorské ostrovy v červenci a na Madeiru 10. - 20.07. byli již informováni. Podmínky nejbližších zájezdů/termínů zde zveřejníme do konce týdne, další budou následovat.

Děkujeme za trpělivost a podporu.

Tým ck Katu.Zajímavý rozhovr na DVTV s Janem Papežem

Zajímá-li Vás aktuální dění v cestovním ruchu, doporučujeme zhlédnout rozhovor s Janem Papežem, místopředsedou ACK ČR na DVTV.

Číst dál...


Videa ck Katu na Youtube

Několik našich videoklipů k zájezdům už asi znáte. Nově jsme je nyní pro přehlednost nasázeli do jednoho kanálu ck Katu a jsou tak k vidění na www.youtube.com/channel/UCxJ6_fgNgHoKbHxnqxAzAggNeleníme, pracujeme ...

Za současné koronavirové krize by se mohlo zdát, že se svět cestovního ruchu zastavil. Z pohledu samotného cestování ano - s tím se prozatím musíme smířit, cestovat a realizovat zájezdy nyní nemůžeme, ale věříme ve světlé zítřky. Z pohledu nových objednávek a rezervací také ano - a dává to smysl, dnes zkrátka nikdo zájezdy nekupuje, to je realita. Co tedy nyní děláme, čím se zabýváme? Paradoxně je toho možná i více, než za běžného stavu. Přečtěte si podrobnosti níže v článku.

Číst dál...


Aktuální informace: ck Katu a koronavirus

Vážení klienti, přátelé, cestovatelé,

přijměte, prosím, úvodem pozdrav od celého týmu cestovní kanceláře KATU, v době, která zdraví ani cestování nepřeje.

Aktuální situace cestování vůbec nepřeje. Současný stav, veškerá opatření a potenciální zdravotní rizika nám momentálně neumožňují zájezdy realizovat. Hranice jsou uzavřené, letecká doprava paralyzovaná, hotely povětšinou zavřené. Vše se ale vyvíjí rychle a my se proto snažíme reagovat operativně a adekvátně v návaznosti na aktuální dění. Co platí dnes, zítra už platit nemusí. Doufáme v to nejlepší, ale jsme připraveni na nejhorší :)

Číst dál...


Odkazy na nákupy

logo katu

Často se nás dlouho před zájezdem ptáte, jaké vybavení je vhodné mít s sebou na zájezd, abyste byli připraveni. Když se náhodou nezeptáte, nejpozději v rámci pokynů k zájezdu zasílme různá doporučení. Abychom Vás mohli směrovat přes odkazy přímo na konkrétní produkty (oblečení, batohy, čelovky, boty, elektro, lékárenské produkty, atd), spolupracujeme s několika společnostmi. My od nich na oplátku za Váš nákup dostaneme provizi ve výši jednotek procent. Všechny využívané partnery naleznete v tomto článku.

Číst dál...


Island - podrobnosti o ubytování jihozápad

phoca thumb m Selfoss   chata

V rámci zájezdu na Island již dlouhodobě spolupracujeme s několika ubytovateli, které cestovní kanceláře prakticky nevyužívají, ačkoliv nabízí velmi nadstandardní, někdy až luxusní ubytování. Považujeme to za jeden z významných bodů, proč cestu na Island absolvovat právě s naší ck. Podrobné informace si můžete přečíst v tomto článku.

Číst dál...


Island - podrobnosti o ubytování severozápadní fjordy, snaefellsnes a velký okruh

phoca thumb m Borgarnes   chatky

V rámci zájezdu na Island již dlouhodobě spolupracujeme s několika ubytovateli, které cestovní kanceláře prakticky nevyužívají, ačkoliv nabízí velmi nadstandardní, někdy až luxusní ubytování. Považujeme to za jeden z významných bodů, proč cestu na Island absolvovat právě s naší ck. Podrobné informace si můžete přečíst v tomto článku.

Číst dál...


ESTA - formulář pro zaslání údajů k vyřízení povolení

phoca thumb m Arches

Zde naleznete formulář pro odeslání požadovaných údajů k vyřízení povolení vstupu na území USA - tzv. ESTA. Platí nezbytně pro zájezdy do USA a na Havajské ostrovy, dále pro zájezdy kde je očekáván přílet/odlet/transit přes území USA.

Číst dál...


Island - podrobnosti o ubytování

phoca thumb m Akureyri   chata

V rámci zájezdu na Island již dlouhodobě spolupracujeme s několika ubytovateli, které cestovní kanceláře prakticky nevyužívají, ačkoliv nabízí velmi nadstandardní, někdy až luxusní ubytování. Považujeme to za jeden z významných bodů, proč cestu na Island absolvovat právě s naší ck. Podrobné informace si můžete přečíst v tomto článku.

Číst dál...


Skály a jeskyně v islandských vulkanitech

phoca thumb m Island 10.den   Landmannalaugar 3 00029

Článek od našeho věrného klienta a kamaráda, Honzy Vítka, který se s námi zájezdu na Island zúčastnil.

Severský ostrov Island je obvykle vnímán, jako „země ohně a ledu“, tedy jako krajina s aktivními sopkami, rozsáhlými plochami ledovců, horkými vřídly (včetně gejzírů) a spoustou „dýmajících“ fumarol. Geodiverzitu zdejšího vulkanického reliéfu ale dokreslují i další povrchové a podzemní fenomény, např. skalní tvary a jeskyně ...

Číst dál...